پاسخ مثبت رئیس جمهور به درخواست شاعران

رئیس جمهور به درخواست شاعران برای تاسیس بخشی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ویژه شعر و ادبیات فارسی پاسخ مثبت داد.
دکتر محمود احمدی نژاد در نخستین همایش بین المللی شاعران ایران و جهان که در تالار وحدت برگزار شد، در پاسخ به درخواست شاعران برای تشکیل اداره کل شعر و ادبیات فارسی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که مجری برنامه آن را مطرح کرد ، با بیان اینکه جایگاه واقعی شعر و ادب فارسی یک اداره کل یا معاونت نیست ، اظهار داشت: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواهم تا به جای یک مدیرکل یا معاون، یک قائم مقام وزیر در امور شعر و ادبیات فارسی منصوب کند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز فرهنگستان هنر با مدیریت شاعری بزرگ، انسانی مومن و استاد شعر ، آقای علی معلم دامغانی اداره می شود ، ابراز امیدواری کرد؛ از این فرهنگستان رایحه خوش ادب ، عشق و ایمان منتشر شود.

وی با تاکید بر اینکه همدلی و هم اندیشی شاعران و اندیشمندان و تبادل فرهنگ از نیازهای امروز جامعه بشری است و افزود: امروز که انسانیت انسان، لگدکوب خوی سرکش مستکبران ، خودخواهان و دنیاطلبان شده است ، انتشار پیام انسانی شاعران و اهل دل ، مجاهدتی بزرگ است.

احمدی نژاد ، استادان زبان و ادب را مروجان توحید ، عشق ، اخلاق و معنویت در پهنه گیتی معرفی و تصریح کرد: بیان شیرین شاعران ، هنرمندان و عاشقان حقیقت اثرگذار است تا آنجا که این اثر را نمی توان در دیگر سخنان یافت.

رئیس جمهور همچنین با قرائت ابیاتی از شاعران نامی پارسی گو حافظ ، مولوی ، ‌سعدی ، وحشی بافقی ، ملک الشعرای بهار و شهریار ، آنان را شاعرانی جاوید ، عاشق و دارای روحی رمیده از دنیا و پیوسته به حق معرفی کرد.

وی با بیان اینکه اگر چه مولانا دارای اصالتی ایرانی ،‌ خراسانی و مقیم کشور روم بود ، اما وی بی شبهه از نوابغ بزرگ عالم بشری است تاکید کرد: اندیشه مولانا از مرزهای جغرافیایی فراتر رفته است و متعلق به یک قوم و ملت نیست.

رئیس جمهور همچنین در این دیدار ابراز امیدواری کرد؛ نشست بین المللی شاعران ایران و جهان مقدمه ای برای مراودات و گفتگوهای بیشتر و عامل پیونددهنده و دوستی ملت ها باشد.

امروز و در بخشی از نخستین همایش بین المللی شاعران ایران و جهان ، حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری به قرائت ابیاتی از اشعار خود و توصیف جایگاه شعر در جوامع بشری پرداخت.

همچنین در پایان این همایش ، شاعران ایرانی و خارجی حاضر در تالار وحدت ، به رسم یادبود با رئیس جمهور عکس یادگاری گرفتند.
/ 3 نظر / 17 بازدید
خروج

×فروغ بی همتای جوایز دولتی ×خودداری کاکایی - سهیل و ساعد باقری از داوری شعر فجر ×دبیر کنگره: فجر امسال معترض نداشت !!! ×در چرایی بی اقبالی جشنواره شعر فجر ×کنگره شعر فجر ×اضافه شدن بخش (حوادث بعد از انتخابات) به کنگره های فجر و ×دفاع مقدس!!!!! ×کنگره فجر در اصفهان آبروی انقلاب را برد ×رفراندومی فرمایشی به نام جشنواره شعر فجر ×شعر فجر : فقر و درماندگی هنر دولتی ! ×داور کنگره دفاع مقدس: بهترین راه جلب شاعران خوب حذف رقابت است ×سکوت رسانه ای برای کنگره ی دفاع مقدس ×بودجه ی 30 میلیونی شبهای شهریور ×چرا شب های شهریور و شعر و قصه جوان بندرعباس تعطیل شدند و.... پست جدید خروج

azadeh

سلام آشفتگیبازاری به نام واردات شکر، تعطیلی کارخانجات،بیکاری کارگران و کشاورزان، از دست رفتن صنایع مختلف مثل آهن، تولید و اشتغال همه نشان دهنده سقوط اقتصاد مملکتمون هست. حضرت امام خمینی فرمودند باید تحمل داشته باشیم. یا امام خمینی (ره)، سیسال تحمل کردیم و به غیر از گرانی و کمبود و حقوق ناچیز، چیزی ندیدیم. ما همه در راه توایم خمینی. پیش به روی حرم حسینی، لبیک یا خمینی.

رضا کناریوند

درود از اینکه با این وبلاگ آشنا شدم بر خودم می بالم و احساس غریبی نمی کنم با افتخار لینکتان جاودانه شد در صورت تمایل به تبادل لینک به بنده اطلاع بدید مانا باشید