بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در تصادف رانندگی درگذشت

عباس امیری بازیگر مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» و فیلم‌هایی چون «عروس» و «روز شیطان» و بازیگر نقش کاهن معبد آمون در سریال حضرت یوسف صبح روز شنبه در سانحه تصادف رانندگی در مسیر رشت ـ فومن جان خود را از دست داد.

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در تصادف رانندگی درگذشت

 مرحوم امیری که از مسیر رشت به طرف فومن در حرکت بود، در منطقه جمعه‌بازار در اثر واژگونی خودروی پیکان حامل او و برخورد این خودرو با یک درخت در 60 سالگی از دنیا رفت.

این بازیگر توانمند گیلانی در حال بازی در تله فیلمی در فومن بود که از 10 روز گذشته کلید خورده بود و در این مدت همواره در مسیر مذکور در تردد بود. مادر امیری در رشت زندگی می‌کند و او جمعه برای دیدن مادرش به این شهر رفته بود. 

زنده‌یاد عباس امیری متولد سال 1329 بود. او بازیگری را از تئاتر شروع کرد و سال 1363 با سریال «آتش در زمستان» ساخته حسن هدایت وارد تلویزیون شد. امیری سپس پس از بازی در چند نمایش در سریال «کوچک جنگلی» ساخته بهروز افخمی نقش حاج احمد کسمایی را بازی کرد.

بازی در دو فیلم «عروس» و «روز شیطان» هر دو ساخته افخمی موجب شد پیشنهادهای بسیاری به این بازیگر توانا شود. او در سریال «امام علی» ساخته داود میرباقری نقش ابوموسی اشعری را بازی کرد. مجموعه‌های «تنهاترین سردار»، «رستگاران»، «کلاه‌پهلوی» و «مختارنامه» از دیگر حضورهای این بازیگر در تلویزیون بود.

او سال 1384 برای بازی در فیلم «جایی در دوردست» ساخته خسرو معصومی نامزد جایزه بازیگر نقش مکمل مرد از جشنواره فیلم فجر شد. «عروس»، «روز واقعه»، «روز شیطان»، «قاعده بازی»، «اثیری» و «سفر به هیدالو» از دیگر فیلم‌های سینمایی مرحوم امیری هستند.

وبلاگ هنرمندان پرشین بلاگ ، این ضایعه هنری را خدمت همه شما هنرمندان و هنردوستان و خانواده این عزیز تسلیت عرض نموده و صبر جزیل برای بازماندگان از خداوند متعال مسئلت دارد .

/ 1 نظر / 20 بازدید