جشنواره تئاتر عروسکی تاجیکستان

نخستین جشنواره تئاتر عروسکی تاجیکستان با عنوان پرده خیال امروز با حضور گروه های نمایشی 9 کشور جهان از جمله ایران کار خود را آغاز کرد.
گروه های نمایشی از کشورهای روسیه ، ایران ، قزاقستان ، تاجیکستان ، قرقیزستان ، ازبکستان ، بلاروس ، اوکراین و آذربایجان در این جشنواره حضور دارند.

از جمهوری اسلامی ایران دو گروه نمایشی سفرنامه مبارک از شبکه تلویزیونی جام جم به سرپرستی سارا روستاپور و نقالی و نمایش هفت خان رستم از کانون پرورش فکری و هنری کودکان مشهد مقدس به سرپرستی حلیمی در این جشنواره شرکت کرده اند.

میرزا شاهرخ اسراری وزیر فرهنگ تاجیکستان در مراسم آغاز این جشنواره به نقش نمایش های هنری برای ارتقای روابط فرهنگی میان کشورها اشاره کرد وگفت: تاجیکستان برای رسیدن به این هدف برگزاری جشنواره دوم را نیز در دستور کار خود دارد.

این جشنواره به مدت یک هفته به کار خود ادامه می دهد.
/ 2 نظر / 16 بازدید
fadayerahbar

سلام، مگر ساواکی ها، ببخشید منظورم سپاه و نیروی قدس بود، در عربستان هم مقاطعه کار هستند که می‌خواستند این عرب رو در آمریکا بکشند. فکر می‌کنم تو ایران همه شرکتهرا خریده باشند و چون جا تنگ شده رفتند تو عربستان هم شلوغ کنند تا قرارداد ببندند. چند سال پیش موقع افتتاح فرودگاه اینها باند را اشغال کردند و زوری قرارداد گرفتند. همه چیز پول هست. چون دزدها زیاد شدند منظورم احمدی‌نژاد و دار و دستش، سپاه باید در خارج سفیر عربستان را بکشه تا قرارداد بگیره. واقعا که کشورمون پیشرفت کرده. یا صاحب الزمان با نام تو اینها جنایت کردند و اسمش را اسلام گذاشتند. امام خمینی وقتی‌ فوت کردند یک قران نداشتند شرم بر شما.

رضا کناریوند

درود لطفآ در صورت تمایل به تبادل لینک به من اطلاع بدین منو با عنوان رضا کناریوند لینک بفرمایید مانا باشید