جشنواره فیلم فجر حاصل کار جمعی خانواده بزرگ سینما است

مهدی مسعودشاهی دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در پیامی این رویداد را حاصل کار جمعی خانواده بزرگ سینمای کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این پیام آمده است: در سالروز میلاد پیشوای هفتم امام موسی بن جعفر (ع) به پیشواز نور می‌رویم و به نظاره می‌نشینیم مصداق بارز نور علی نور را. دل که سیمرغ را شکار کند/ چرخ زالش چگونه خوار کند/ شاهد دل که نامش ایمان است/ در پس هفت پرده پنهان است.

سینما در مفهوم فرهنگی‌اش آئینه تمام عیاری است برای نظاره کردن خود. این چنین به تماشا نشستنی، عزمی راسخ می‌طلبد چرا که تماشای خود در آئینه پذیرش شکلی از تغییر است و هر تغییری شکلی از نو شدن. به همین جهت جشنواره فیلم فجر را بهار سینمای ایران می‌دانند.

بهاری که در آن همه به استقبال تازه شدن می‌روند. بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حاصل کار جمعی خانواده بزرگ سینما است. کوششی برای ساختن بزرگ ترین آئینه‌ها که مسبب تجلی وجود ما می‌شود. به یاری خداوند متعال به تماشای حاصل هنرنمایی‌ها می‌نشینیم تا لحظه های انسانی را عمیقا احساس کنیم و در راستای متعالی ترین ارزش ها ، خویش را تغییر دهیم. من به نوبه خود سپاسگزار تمام عزیزان، همراهان و همچنین اهالی خانواده بزرگ سینمای ایران هستم. 

/ 0 نظر / 9 بازدید